Zdrowe ciało

Złamana noga – jaki sprzęt się przyda?

Złamana noga – jaki sprzęt się przyda?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Złamanie nogi zazwyczaj wiąże się z długą oraz dosyć męczącą rekonwalescencją. Należy uzbroić się w cierpliwość, ponieważ powrót do całkowitej sprawności ruchowej zajmie nam trochę czasu. Jednocześnie możemy jednak ten proces nieco przyspieszyć, stosując różne zabiegi rehabilitacyjne, a także wykorzystując specjalne urządzenia medyczne. Nie musimy ich nawet kupować, bo przy wielu placówkach państwowych i prywatnych funkcjonuje wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego.

W drodze ku pełnej sprawności

Szybka rehabilitacja po złamaniu kończyny dolnej pozwoli nam uniknąć niepotrzebnych powikłań, które mogłyby się okazać groźne dla zdrowia – mowa tutaj m.in. o przykurczach łydek i stóp, problemach ze zrostem kości czy zmianach troficznych na skórze. Z całą pewnością błędne jest przekonanie, że noga powinna być cały czas nieruchoma. Wręcz przeciwnie – należy od początku wykonywać serie prostych ćwiczeń i poruszać kończyną na tyle, na ile to oczywiście możliwe.

Niezwykle ważne jest również stosowanie odpowiedniego sprzętu rehabilitacyjnego. Na szczęście większość tego typu asortymentu medycznego możemy z powodzeniem wypożyczyć:

– kule łokciowe, czworonogi oraz różnego rodzaju laski (znacznie ułatwiające poruszanie się)
– wózki ortopedyczne np. takie jak te dostępne na https://medistuff.pl/wypozyczalnia-sprzetu-medycznego/wozek-ortopedyczny/
– balkoniki i podpórki – stosowane przy poważniejszych urazach, które często skutkują zmniejszoną masą ciała
– rotory do stosowania po przebytych urazach kości
– antypoślizgowe buty nakładane na gips
– ortezy stabilizujące (zamiast gipsu)

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*