Zdrowe ciało

Jakie cechy powinna mieć zdyscyplinowana dieta?

Jakie cechy powinna mieć zdyscyplinowana dieta?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Zdyscyplinowana dieta to taka, którą można stosować przez dłuższy czas. Musi to być realistyczny i zrównoważony sposób odżywiania, który nie będzie prowadził do obżarstwa lub głodówki.

Zdyscyplinowana dieta powinna mieć następujące cechy:

Jest zrównoważona

Zdyscyplinowana dieta ma odpowiednio zbilansowane pokarmy z każdej z głównych grup żywności. Dla większości ludzi oznacza to spożywanie różnorodnych owoców i warzyw, pełnych ziaren, niskotłuszczowych produktów mlecznych oraz chudego mięsa lub ryb.

Nie pozbawia Cię to ważnych składników odżywczych

Zdyscyplinowana dieta pozwala na uzyskanie wszystkich potrzebnych składników odżywczych, nie będąc przy tym zbyt restrykcyjną ani nie ograniczając się zbyt długo. Dlatego ważne jest, aby wybierać produkty, które dostarczają witamin, minerałów i innych składników odżywczych przy jednoczesnym utrzymaniu niskiej zawartości tłuszczu i kalorii – nie tylko dlatego, że sprawią, że poczujesz się najedzony, ale dlatego, że dają Twojemu organizmowi to, czego potrzebuje, aby mógł działać jak najlepiej.

Jest wystarczająco elastyczna, aby dopasować się do Twojego stylu życia

Dobrze opracowana dieta nie będzie nakładać niepotrzebnych ograniczeń na to, jak często lub kiedy jeść określone produkty, o ile mieszczą się one w ogólnym celu kalorycznym na dany dzień (lub tydzień). Nie będzie również wymagała drastycznych zmian w ilości aktywności, jaką wykonujesz każdego dnia; zamiast tego dostarczy wytycznych dotyczących tego, ile aktywności jest potrzebne, aby osiągnąć cele związane z utratą wagi.

Bogata w suplementy

Dobrze opracowana dieta dostarczy Ci wszystkich składników odżywczych i witamin, których potrzebuje Twój organizm, a także wszelkich suplementów, które mogą być korzystne. Jeśli zalecany jest suplement, zostanie jasno wyjaśnione, dlaczego jest on ważny i ile powinieneś go przyjmować każdego dnia. Najlepszą opcją suplementowania są witaminy liposomalne, które są wchłaniane do krwiobiegu szybciej niż standardowe witaminy. Pomagają one również utrzymać zdrowie i energię przez cały dzień.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*